Atatürk Eğitim FakültesiBilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi

Öğrenci Projeleri

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü
Öğrenci Projeleri

Web Projeleri

Proje Görseli

Açıklama

Bölüm öğrencilerimiz  tarafından Öğr. Gör. Mehmet ELİBOL danışmanlığında Gamze ERDEM, Begüm PİŞKİN, Fatmanur ÇAĞLAR botemezunu.com sitesi hayata geçirilmiştir.  Botemezunu.com’ un temel amacı, BÖTE bölümü mezunlarının üniversite ile bağlarını güçlendirerek mezunlarımızın başta iş hayatında olmak üzere öğrencilerimize yol göstermesi ve tecrübelerini paylaşmaları amaçlanmaktadır. www.botemezunu.com 'u ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Eğitim ve Teknolojisi

3. sınıf öğrencilerimizden olan Demet Aydın ve Samet Baştarcan Öğr. Gör. Mehmet Elibol danışmanlığında eğitim ve teknoloji kavramlarının bir arada olduğu ve eğitmenlerin birbirlerinin deneyimlerinden faydalanması gerektiğini düşünerek “Eğitim ve Teknolojisi” adını verdikleri bir web sitesi yayınlamışlardır. Web sitesini ziyaret etmek için; http://www.egitimveteknolojisi.com/

Öğretim Görevlisi Mehmet Elibol danışmanlığında öğrencilerimizden Şennur Köken ile Ömer Faruk Akar tarafından hazırlanan; üniversite öğrencilerimizin üretmeleri ve ürettiklerini herkesle paylaşarak bilgi aktarımı sağması düşünülen proje artık hayata geçti. Öncelikle Teknoloji, Psikoloji, Edebiyat ve eğitim alanlarına odaklanan Marmara Dergi; öğrencilerimizin hem akademik hem de kendi alanlarında gelişmelerini sağlamak amacıyla yaptığı araştırma, inceleme ve okumalarını paylaşmayı hedeflemektedir. www.marmaradergi.com adresine ziyaret edebilirsiniz.

3. sınıf öğrencilerimizden Merve Malkoç ve Muhammed İbrahim Kılıç, Öğr. Gör. Mehmet Elibol danışmanlığında geliştirdikleri web projenin içeriği anaokulu etkinliklerini kapsamaktadır. “anaokuletkinlikleri.com” adresi ile ulaşılabilen projenin geliştirilmesindeki amaç; okul öncesi öğretmenlerinin öğrencileri için etkili, eğlenceli, kalıcı öğrenmeler sağlayabilecek etkinlikler hazırlamalarında onlara yardımcı olabilmektir.

Öğrencilerimiz okul öncesi öğretmenlerinin kullanabilmesi için daha önce hazırlanmış, kullanılmış etkinlikleri anaokuletkinlikleri.com aracılığı ile paylaşıma sunmuşlardır. Etkinlikler paylaşılırken ilgili fotoğraflarla desteklenmiştir. 

Mobil Uygulama Projeleri

Proje Görseli

Açıklama

 

3. sınıf öğrencilerimizden Merve Malkoç ve Muhammed İbrahim Kılıç’ın Öğr. Gör. Mehmet Elibol danışmanlığında geliştirdikleri mobil uygulama projesi “Sessize Al” uygulamasının amacı kullanıcılarına telefon modunun sesli, sessiz veya titreşimde olması gereken zamanları önceden belirleyebilme, bunun için bir plan yapabilme imkânı tanımaktır. Uygulamayı indirmek için tıklayınız.

Bölümümüz öğrencileri Ayşenur Candar ve Elif Naz Bulut tarafından geliştirilen Öğr. Gör. Mehmet Elibol danışmanlığında hazırlanan Tadı Damağımda adlı proje hayata geçirildi. Tadı Damağımda Projesi’nin amacı; kişilere mutfakta yardımcı olabilmek, mutfakla ilgili püf noktaları onlarla paylaşmak ve yepyeni tariflerden onları haberdar etmektir. Bu uygulama sayesinde kişiler mutfak ile alakalı birçok pratik bilgiye anında ve kolay bir şekilde erişebileceklerdir. Uygulamayı indirmek için tıklayınız.

 

Bölümümüz öğrencilerinden Hande Karadeniz ve Aylin Dündar tarafından  hazırlanan 20 Seconds isimli uygulama yayına girmiştir. Hazırlanan İngilizce-Türkçe uygulama ile amaç kullanıcıların 20 saniye içerisinde kaç kelime bildiğini ölçmektir.  Bu uygulama ile öğrencilerimiz kullanıcıların İngilizce kelime dağarcığını geliştirmeyi hedeflemiştir. Uygulamayı indirmek için tıklayınız.

 

Öğretim Görevlisi Mehmet Elibol danışmanlığında öğrencilerimizden İdris Kolcu ile Cihan Ceviz tarafından ülkemizde yapılan sınavların başvuru ve sınav tarihlerini takip etmenizi sağlayan Sınav Takip Sistemi uygulaması geliştirilerek, yayınlanmıştır. Uygulamayı indirmek için tıklayınız.

 

3. sınıf öğrencilerimizden Demet Aydın ve Samet Baştarcan Öğr. Gör. Mehmet Elibol danışmanlığında, kitap okumak isteyen bireylerin okumak istedikleri kitap hakkında bilgi alabildikleri ve önceden o kitabı okuyan kişilerin yorumlarını görebildikleri Kitap Seli uygulamasını hayata geçirmişlerdir. Uygulamayı indirmek için tıklayınız.

 

Öğr. Gör. Mehmet Elibol danışmanlığında Novruzgeldi Bayramberdiyev ve Meylis Rejebov tarafından Türkmenistan’ın başkenti Aşgabat şehrini gezmek isteyen birisine rehber olmayı hedefleyen Ashgabat Travel uygulaması geliştirilerek, yayınlanmıştır. Şehir ve ilçeleri hakkında, neyin nerede olduğu ve nasıl gidileceği konusunda detaylı bilgi vermeyi amaçlamaktadır. Uygulamayı indirmek için tıklayınız.

 

Öğr. Gör. Mehmet Elibol danışmanlığında bölümümüz öğrencilerinden Şennur Köken ve Ömer Faruk Akar tarafından, TEOG, YGS ve LYS sınavına girecek öğrencilerin test çözerken harcadıkları zamanı kronometre oluşturarak fark etmelerini sağlayacak Guguk mobil uygulamasını geliştirerek, yayınlamışlardır. Uygulamayı indirmek için tıklayınız.

 

Öğr. Gör. Mehmet Elibol danışmanlığında bölümümüz öğrencilerinden Meryem TAŞÇIOĞLU ve Kübra AKBAYRAK tarafından başlatılan ve geliştirilen “Wonder” Play Store’da yayınlanmaya başlamıştır. “Wonder” adlı Android projesinin genel amacı: Her yaş kitlesine uygun olan bu uygulama ilginç bilgileri eğlenerek öğretmeyi hedefliyor. Uygulamayı indirmek için tıklayınız.

 

Bölümümüz öğrencilerinden Ayşe Melike Çırakman ve Sabiha Buse Durmuş, dışarda gördüğünüz kahvelerin tariflerini sizlere sunup onların videolarını paylaşmak ve kahvelerin kalorilerini hesaplamanızı sağlayan Kahve Evi mobil uygulamasını hayata geçirmişlerdir. Uygulamayı indirmek için tıklayınız.

 

Recep Benan DİNDAR ve Ömer Faruk AYDIN tarafından Öğr. Gör. Mehmet Elibol danışmanlığında, film severlere film izlemenin sosyal halini sunan Film+ mobil uygulaması hayata geçirilmiştir. Instagram’dan resim paylaşır gibi Film+ mobil uygulamasından film paylaşın. Uygulamayı indirmek için tıklayınız.

Bu sayfa Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi tarafından en son 28.03.2018 12:57:22 tarihinde güncellenmiştir.