Atatürk Eğitim FakültesiBilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi

Macintosh Laboratuvarı Öğrencilerimizin Hizmetinde

 Macintosh Laboratuvarı Öğrencilerimizin Hizmetinde

İletişim teknolojilerindeki baş döndürücü gelişmelerin bilgisayar kullanımını ve uygulamalı eğitimi zorunlu kıldığı bir zamanda yaşıyoruz. Teorik eğitimin yanında pratiğe yönelik uygulamalardan öğrencilerimizin en iyi şekilde yararlanabilmesi ve bölümümüzde verilmekte olan Görsel Okuryazarlık, Web/Grafik Tasarımı ve İşletim Sistemleri gibi derslerde daha verimli çözümler üretebilmek amacıyla Macintosh Laboratuvarı kurulmuştur. 20 adet iMac, 3 adet iPad, ultra yakın projeksiyon ve akıllı tahtadan oluşan Macintosh Laboratuvarı öğrencilerimizin hizmetindedir.

 

 

 

iMac; dördüncü nesil Intel Core işlemcileri, yüksek hızda grafikleri, Thunderbolt G/Ç noktası ve gelişmiş Fusion Drive seçeneğiyle görsel açıdan başarılı. 3. nesil Intel Core işlemci ile en güncel Intel Iris Graphics grafikleri, Thunderbolt ve yeni depolama seçenekleri ile iMac yalnızca en incesi değil, aynı zamanda en güçlüsü. Bu serideki her model dört çekirdekli Intel Core i5 işlemcisi ile geliyor.

 

 

 

Her yeni İMac; iPhoto, iMovie, GarageBand, Pages, Numbers ve Keynote ile birlikte geliyor. E-posta okumak, internette gezinmek, metin mesajı göndermek, FaceTime aramaları yapmak için farklı uygulamalara sahip olursunuz. Hatta yeni uygulamalar bulmak için bile bir uygulamanız var. iCloud sayesinde iMac, iPhone, iPad ve iPod touch uyum içinde çalışma fırsatı sağlıyor.

 

 

 

Bu sayfa Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi tarafından en son 30.11.2015 15:38:28 tarihinde güncellenmiştir.

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi