Aday Öğrenci

 

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Aday Öğrenci Bilgileri

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Anabilim Dalından oluşmaktadır. Bu anabilim dalı, ilköğretim ve ortaöğretim kademesi için Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenleri yetiştirmektedir. Bölümün öncelikli hedefi; 21. yüzyıl bilişim çağına uyumlu, dijital okur yazarlığı yüksek bireyler yetiştirmektir. Bu bağlamda öğrencilere, bilişim ve enformasyon teknolojileri ışığında güncel, gelişmekte olan, uygulamaya dönük bilgiler sunulmaktadır. Mesleki eğitim ve alan yeterliliğine yönelik bilgi ve beceriler, gelişmiş teknolojiler perspektifinde kazandırılmaktadır. Lisans programını tamamlayanlar, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölümünde lisans derecesi ve öğretmenlik sertifikasi almaya hak kazanırlar. Mezunlar, ilköğretim ve ortaöğretimde öğretmen olarak görev alabilirler.

İş Alanları

 • Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmeni
 • Kamu / Özel Kuruluşun Bilgi-Bilişim Merkezi Yöneticisi - Danışmanı 

 • Öğretim Teknolojileri Ölçme ve Değerlendirme Uzmanı

 • Yazılım-Tasarım Geliştirme Uzmanı

 • Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmeni

 • Eğitim ve Öğretim Teknoloğu

 • Üniversitede Akademik Çalışma

 • Bilgisayar Sistemleri ve Web Tasarımcısı

 • Multimedya ve Grafik Tasarım

 • Bilgisayar Programcısı

 • Test ve Değerlendirme Uzmanı

 • Proje Yöneticisi

 • Ağ Yöneticisi

 • Sistem Tasarımcısı

 • Multimedya Tasarımcısı

BÖTE Bölümü ÖSYM Puan Türü ve Kontenjanı

ÖSYM Puan Türü: Sayısal Kontenjanı: 50

Bölüm Kulüp Bilgileri
Marmara Üniversitesi Bilişim Teknolojileri Kulübü
BÖTE Bölümü Yükseköğretim Program Atlası Bilgileri

Yükseköğretim Program Atlasına ulaşmak için tıklayınız.

 
Bölüm Tanıtım Broşürü

 

Bölüm Fotoğrafları

Bölüm Öğrenci Başarıları
Tübitak "2242-Lisans Öğrencileri Yazılım Projeleri" Yarışması'nda Öğrencilerimiz Finalde
Bölümümüz öğrencileri Aylin DÜNDAR, Ayşenur CANDAR ve Hande KARADENİZ geliştirmiş oldukları "ÖRÜNTÜ" isimli mobil uygulama ile Tübitak "2242-Lisans Öğrencileri Yazılım Projeleri" Yarışması'nda Finale kalmıştır. Kendilerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Türkiye Bilişim Derneği Bilişim Yıldızları Yarışması

Öğrencilerimiz Ümmühan Çalışkan, Didem Öztürk ve Yağmur Karakuzu Öğr. Gör. Mehmet Elibol danışmanlığında hazırladıkları, yurtdışında yüksek lisans ve doktora yapanların tecrübelerini paylaşma imkanı sunan projeleri www.lisansustutecrubem.com ile Türkiye Bilişim Derneği tarafından düzenlenen Bilişim Yıldızları yarışmasında Öğrenci Projeleri Girişimcilik Kategorisinde birincilik elde etmişlerdir.

Öğrencilerimizi ve danışman hocamızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

 

TUSIAD Bu Gençlikte İş Var
TÜSİAD tarafından düzenlenen “Bu Gençlikte İŞ Var!” yarışmasının Eğitim Kampı, 6-10 Şubat tarihleri arasında Sabancı Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. 74 il, 161 üniversiteden, 4,268 gencin 1621 iş fikrinin yarıştığı yarışmada ön elemeyi geçerek eğitim kampına hak kazanan bölümümüz öğrencileri Emre Yıldırım, Melike Selvi, Burak Velioğlu, Kübra Özkan, katıldıkları kampta iş fikirlerini hayata geçirmek için, ihtiyaç doğrulamadan, pazara giriş stratejilerine, fizibiliteden, etkin sunum tekniklerine kadar farklı konularda eğitim aldı. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Öğrencilerimiz BÖTE Kurultayında Jüri Özel Ödülü Kazandı
Öğrencilerimiz Begüm Pişkin, Gamze Erdem ve Fatmanur Çağlar hazırladıkları, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunlarının tecrübelerini paylaşma imkanı sunan projeleri www.botemezunu.com ile bu sene, Yeditepe Üniversitesi tarafından düzenlenen "BÖTE Kurultayında" Web Tasarımı Kategorisinde jüri özel ödülüne layık görüldüler. Öğrencilerimizi ve danışman hocamızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

Öğrencilerimiz BÖTE Kurultayında Birinci Oldu
Öğrencilerimiz Ayşenur Aydın, Aynur Kılıçarslan, Didem Öztürk ve Ümmühan Çalışkan hazırladıkları,  yurtdışında yüksek lisans ve doktora yapanların tecrübelerini paylaşma imkanı sunan projeleri www.lisansustutecrubem.com ile bu sene, Yeditepe Üniversitesi tarafından düzenlenen "BÖTE Kurultayında" Web Tasarımı Kategorisinde birincilik elde etmişlerdir. Öğrencilerimizi ve danışman hocamızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

Bilişim Teknolojileri Kulubü Etkinlikleri
Node.js Yazılım Eğitimi
Bilişim Teknolojileri Kulübü tarafından düzenlenen ve 02.10.2018 tarihinde yazılım uzmanı olarak çalışan Erol SÜRMELİ tarafından bölümüzde haftanın üç günü (Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 18:30 ile 20:30 saatleri arasında) verilmeye başlayan Node.js Yazılım Eğitimleri 22.11.2018 tarihinde eğitime katılan katılımcılara katılım belgelerinin ve eğitmene teşekkür plaketinin verilmesi ile tamamlandı. Eğitimi veren Erol SÜRMELİ ve katılımcılara teşekkür ederiz.

 

Unity İle Oyun Geliştirme
Bilişim Teknolojileri Kulübü tarafından düzenlenen Unity Oyun Geliştirme Eğitimleri 02.07.2018 tarihinde bölümümüz laboratuvarlarında verilmeye başlandı. Haftanın üç günü gerçekleştirilecek ve eski mezunlarımızdan Recep Benan Dindar tarafından verilecek olan eğitimler 13.07.2018 tarihinde tamamlandı 

 

Bölüm Sosya Etkinlikler
 Öğretmenler Günü Kutlaması
4. sınıf öğrencilerimizden bölüm hocalarımıza öğretmenler günü sürprizi. Öğrencilerimize çok teşekkür ederim.

 

Maşukiye Gezisi
2017-2018 döneminde 3. sınıfa devam eden öğrencilerimiz Maşukiye'ye gezi düzenledi.

 

4. Sınıflar Piknik Organizasyonu (2018/2019 Dönemi)
2018-2019 döneminde 4. sınıfa devam eden öğrencilerimiz piknik düzenledi.

 

 


Bu sayfa Computer Education and Instructional Technologies tarafından en son 16.03.2020 12:40:46 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM